KTMC

Piritas

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:
Pavadinimas kilę iš graikų žodžio “pyrites” – žiežirbuojantis. Cheminė formulė - FeS2. Spalva – aukso geltonumo, dažnai išnykstančios spalvos.
Piritas dažnai painiojamas su marakzitu, kurio nors ir tokia pati cheminė formulė - FeS2, tačiau kita gardelės struktūra - ne izometrinė, o ortorombinė. Būtent dėl šios struktūros markazitas yra šviesesnis ir labiau skalus. Julevyrikoje vadinamieji "markazitai" yra ne kas kitas, kaip piritai, nes juvelyrikoje markazitas iš viso nėra vartojamas dėl trapumo. Kietumas pagal Moso skalę: 6.5.

Raktiniai žodžiai: Apsauga, pasitikėjimas, komunikacija, energija, intelektas
Zodiako zenklas:

Piritas priskiriamas Liūto ženklui.

Kristalo forma: Izometrinė
Akmens spalva: Aukso geltonumo, dažnai išnykstančios spalvos
Radimvietės: Visame pasaulyje
Ezoterinės savybės:

Piritas – galingas apsaugos akmuo, senovėje laikytas talismanu, ginančiu nuo blogio, neutralizuoja negatyvias energijas, primena šiltas ir laimingas meilės akimirkas, padeda susirasti draugų. Padeda atrasti paslėptus talentus, susirasti draugų.

Piritas skatina savęs pažinimą ir vertės pajautimą, padeda pamatyti, kur mes patys spaudžiame save arba, prisitaikydami ar paklusdami aplinkos spaudimui, ignoruojame save.  Jei esate nedrąsus ir negalite apsispręsti, labai naudinga nešioti piritą ir kartais jį paliesti - tai labai pakelia pasitikėjimą savimi. Padeda įžvelgti savo nepasitenkinimo gilumines priežastis ir keistis. Kartu padeda pamatyti ligų priežastis ir pagyti (sveikatos akmuo). Piritas suteikia energijos, padeda įveikti nuovargį ir letargiją, stiprina atmintį. Piritas labai naudingas kuriant verslo planus, dėl to patartina turėti gabalėlį pirita ant darbo stalo.

Poveikis kūnui:

Sužadina kepenis ir naudojamas apsinuodijimų metu, padidna deguonies kiekį kraujyje, naudingas plaučiams.

comments:

Mineralų galerija


Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai

Privatumo politika

Informuojame, kad šioje svetainėje statistiniais, rinkodaros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies).  Jei sutinkate, daugiau informacijos apie slapukų naudojimą galite rasti čia.