KTMC

Safyras

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:
Safyras – korundo šeimos brangakmenis. Dažniausiai pasitaiko mėlyni safyrai, tačiau safyrų gali būti įvairių spalvų, įskaitant geltoną, žalią, baltą, bespalvį, rožinį, oranžinį, rudą ir violetinį. Vieni iš brangiausių - padparadžos safyrai, kurie yra oranžiškai rausvi. Safyrai dėl juose esančių rutlo priemaišų taip pat gali turėti asterizmo efektą, nuo kurio kabašonų forma šlifuotose safyruose matoma žvaigždė, dažniausiai šešių, bet gali būti ir dvylikos spindulių. Kai kada safyrai gali turėti ir katės akies efektą. Intensyvi mėlyna safyrų spalva dažniausiai išgaunama kaitinant bespalvius ar blankius safyrus aukštoje temperatūroje, toks apdirbimas taip pat pagerina akmens skaidrumą.  Kietumas - 9 pagal Moso skalę.
Raktiniai žodžiai: Išmintis, klestėjimas, meilė, valdžia, komunikacija
Zodiako zenklas:

Safyras yra rugsėjo mėnesio akmuo, taip pat Žuvų, Mergelės, Jaučio ir Šaulio ženklų akmuo. Safyras gali būti dovanojamas 5, 23 ir 45 vedybų metinėms.

Kristalo forma: Trigonalinė
Akmens spalva: Dažniausiai pasitaiko mėlyni safyrai, tačiau safyrų gali būti įvairių spalvų, įskaitant geltoną, žalią, baltą, bespalvį, rožinį, oranžinį, rudą ir violetinį. Vieni iš brangiausių - padparadžos safyrai, kurie yra oranžiškai rausvi.
Radimvietės: Afrikoje, Australijoje, Brazilijoje, Mianmare, Pakistane, JAV, Tailande
Ezoterinės savybės:
Safyrai dažnai yra vadinami likimo bei išminties akmenimis, jie suteikia mintims aiškumo, suteikia koncentracijos, taip pat leidžia atsikratyti nenorimų minčių bei jaudinimosi. Safyrai simbolizuoja teisybę, nuoširdumą ir ištikimybę, savininkams atneša ramybę, meilę, džiaugsmą bei išmintį. Lemiamose situacijose padeda rasti geriausią sprendimą. Safyrai padeda įgyvendinti materialius troškimus, taip pat išlaikyti turimus turtus. Safyrai taip pat vertinami kaip antidepresniai akmenys, skatinantys intuiciją.
Poveikis kūnui:
Manoma, kad jie padeda reumato metu bei gydant psichines ligas. Safyras atstato organizmo energiją, padeda atsipalaiduoti, stiprina kraują, venų sieneles bei stabdo vidinį kraujavimą.
comments:

Галерея минералов


Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai

Privatumo politika

Informuojame, kad šioje svetainėje statistiniais, rinkodaros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies).  Jei sutinkate, daugiau informacijos apie slapukų naudojimą galite rasti čia.