KTMC

Chalcedonas

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:

Chalcedono vardu vadinama mažų mikrokristalinių kvarcų, kurių kristalai tokie mažyčiai, jog atrodo kaip vientisa masė. Iš viso egzistuoja dvi kvarco atmainos – pluoštinė (mikrokristalinė) ir grūdėtoji (makrokristalinė). Jų visų bendra cheminė formulė SiO2. Makrokristaliniai kvarcai – kvarco atmainos, kuriose kvarco kristalai yra įžiūrimi plika akimi. Makrokristalinio kvarco pavyzdys - kalnų krištolas – skaidrus bespalvis kvarcas, be priemaišų. Makrokristaliniai kvarcai su geležies priemaišomis – ametistas, ametrinas, citrinas; aliuminio – dūminis kvarcas ir kt. Makrokristaliniai kvarcai su intarpais – dažniausiai skaidrus kalnų krištolas su įvairių mineralų intarpais. Populiariausi – rutilinis bei turmalininis kvarcas; retesni kristalai su granato, pirito, fluorito, hematito, ličio intarpais.

Pluoštinio tipo (mikrokristalinis) kvarcas paplitęs labiau, nei makrokristalinis – tai vientisi spalvotieji akmenys (chalcedonas) arba juostuoti ar su išsišakojusiais intarpais – agatai.

Chalcedono grupei priklauso: karneolis, kraujo akmuo, oniksas, jaspis, sardas, sardoniksas, chrizoprazas, chrizokola. Juvelyrikoje chalcedonu vadinamas tik žydras, vaškinio žvilgesio akmuo. Kietumas pagal Moso skalę: 6.5-7.

 

Raktiniai žodžiai: Ramybė, dosnumas, harmonija, kelionės, apsauga, sėkmė

Zodiako zenklas:

Chalcedonas yra susijęs su Mėnuliu ir Saturnu, tai yra Vėžio, Vandenio ir Šaulio akmuo.

Kristalo forma: Trigonalinė
Akmens spalva: Vaškinio blizgesio akmuo, dažniausiai būna melsvos, taip pat rauvos, su violetiniu atspalviu spalvos
Radimvietės: Chalcedonas yra randamas daugiausia Indijoje, Burmoje, Madagaskare, Brazilijoje, Burmoje
Ezoterinės savybės:

Indėnai šį akmenį vadindavo šventu bei naudodavo apeigoms. Manoma, kad akmuo nugena baimę, skatina geranoriškumą, ekstaversiją bei gyvenimo džiaugsmą.


Melsvas chalcedonas suteikia ramybę, pusiausvyrą, stiprina saviraišką ir gerina iškalbą; padeda būti lanksčiu ir tolerantišku. Taip pat mažina temperatūra bei kraujo spaudimą.

Rausvas chalcedonas stiprina kūrybiškumą, gerumą, vidinę ramybę bei pasitikėjimą. Stiprina širdį ir padeda išvengti su maitinimu krūtimi susijusių problemų.

Poveikis kūnui:

Didina ištvermę ir gyvybingumą. Gali būti naudojamas ankstyvojo diabeto fazėse, skatina pieno išsiskyrimą maitinančioms motinoms, ramina kvėpavimo takų ligas, sumažina karščiavimą, bei padeda išsaugoti regėjimą.

Papuošalai:

Pavyzdžiai:

Viso prekės su chalcedonu:

comments:

Галерея минералов


Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai
Akmenys ir mineralai

Privatumo politika

Informuojame, kad šioje svetainėje statistiniais, rinkodaros ir teikiamų paslaugų kokybės gerinimo tikslais naudojami slapukai (angl. Cookies).  Jei sutinkate, daugiau informacijos apie slapukų naudojimą galite rasti čia.