Binance

Turmalinas

Galerija:
Akmens aprašymas:

Pavadinimas kilęs iš sinhalų kalbos “turmali” – daugiaspalvis. Turmalinas yra išskirtinis brangakmenis, galintis pateikti didžiulę pasakiškų spalvų įvairovę, kartais net viename akemenyje. Mėlynas turmalinas vadinamas indikolitu, raudonas – rubelitu, žalias – verdelitu, geltonas ar rudas – dravitu, bespalvis –achroitu, juodas – šerlu, daugiaspalvis – elbaitu, ryškios žalios ir turkio mėlynumo spalvos – Paraibos neoniniai turmalinai (randami tik Paraiboje, Brazilijoje).  Turmalinus olandai į Europą pradėjo importuoti 1703 m. iš Šri Lankos. Dėl elektrinių savybių naudojamas energijos perdavimui, dėl to tapo spiritistų akmeniu. Kietumas pagal Moso skalę: 7-7.5.

 

Raktiniai žodžiai: Meilė, draugystė, pinigai, verslas, sveikata, energija, drąsa

 

 

Zodiako zenklas:

Turmalinas yra susijęs su Saturnu, Venera ir Marsu. Tai yra Dvynių, Liūto ir Svarstyklių ženklų akmuo.

Kristalo forma: Trigonalinė
Akmens spalva: Mėlynas, raudonas, žalias, geltonas, rudas, juodas, ryškios žalios ir turkio mėlynumo spalvos
Radimvietės: Afrikoje, Brazilijoje, Madagaskare, Meksikoje ir JAV
Ezoterinės savybės:
Turmalimas sujungia kūną, sielą ir dvasią į vieningą visumą. Sužadina energijos tėkmę meridianais ir medžiagų apytaką. Stiprina kūną ir dvasią, didina ištvermę. Žadina kūrybingumą, todėl mėgstamas menininkų.
Rubelitas (raudonas)

Suteikia dinamiškumo dvasiniam vystymuisi, padeda siekti tikslų, o kai reikia, juos koreguoti, skatina bendravimą, seksualumą, valo kraują.

Indikolitas (mėlynas)

Padeda siekti dvasinės laisvės, skatina ištikimybę, atsakomybę, suteikia atvirumo, tolerancijos, šalina blokus jausmuose. Sužadina vandens apytaką organizme, gydo nudegimus.

Verdelitas arba elbaitas (žalias)

Suteikia gyvenimo džiaugsmo, kūno, sielos ir dvasios regeneraciją, naują orientaciją senose situacijose, padeda realizuoti užmirštas idėjas ir tikslus, stiprina širdį, tvarko žarnyną.

Arbūzinis turmalinas

Stipriai aktyvuoja širdies čakrą, stiprina meilę ir draugystę, gyvenimo džiaugsmą, nuveja depresiją ir baimes, skatina diplomatiją irtaktą.

Dravitas (geltonas)

stiprina asmenybės jėgą, gerina verslą bei stimuliuoja intelektą.

Šerlas (juodas)
Skatina energijos tėkmę, sužadina meridianų veiklą. Padeda būti neutraliu, mažina neigiamas mintis, stresus. Ramina, mažina skausmus, neutralizuoja neigiamą spinduliavimą.
Poveikis kūnui:
Apsaugo nuo silpnumo priepuolių, stiprina atmintį.
comments: