KTMC

Chrizoberilas

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:

Chrizoberilo rūšį sudaro trys skirtingi brangakmeniai, visai nepanašūs vienas į kitą.  Visų bendra cheminė formulė – Al2BeO4.Tai aleksandritas, chrizoberilas katės akis ir tiesiog chrizoberilas (gelsvas, gelsvai žalsvas ar rusvas skaidrus brangakmenis). Kietumas pagal Moso skalę: 8.5.

Katės akis (cimofanas)

Spalvos gali būti nuo geltonos medaus iki rudos medaus, ir nuo žalios su gelsvu atspalviu iki bevei ryškiai žalios. Akmuo pusskaidris ir pasižymi puikiu aksminiu blizgesiu. Tai labai brangus akmuo, jo randama palyginti nedaug. Katės akis randama Brazilijoje, Rusijoje, Tanzanijoje, Šri Lankoje.

Chrizoberilas

Tai spindintis, grynas, vaiskus ir labai patvarus brangakemenis. Jo spalvos kinta nuo geltonos ir žalios su geltonu atspalviu iki rudos, žalsvai rudos ir žalios. Chrizoberilas randamas Brazilijoje, Rusijoje, Tanzanijoje, Šri Lankoje, Madagaskare, Zimbabvėje.

Aleksandritas

Taip akmuo pavadintas Rusijos imperatoriaus Aleksandro I garbei. Natūralioje šviesoje žalias, dirbtinėje – rausvai violetinis akmuo. Aleksandritas randamas Brazilijoje, Rusijoje, Tanzanijoje, Šri Lankoje.

Zodiako zenklas:

Chrizoberilas yra Dvynių ir Liūto ženklo žmonių akmuo.

Kristalo forma: Ortorombinė
Akmens spalva: Geltona, ruda, žalia
Radimvietės: Brazilijoje, Rusijoje, Tanzanijoje, Šri Lankoje
Ezoterinės savybės:
Katės akis (cimofanas)

Labiausiai tinka Liūtams. Tai apsauginis, turtus pritraukiantis akmuo. Katės akis  stimuliuoja intuiciją, pašalina bolgas energijas. Taip pat asocijuojasi su disciplina ir savikontrole. Skatina mokymąsi, toleranciją.

Chrizoberilas

Manoma, kad šie akmenys padeda spėti ateitį. Rūpinasi santuokos ir šeimos tvirtumu, stiprina giminystės ryšius, saugo nuo išdavysčių. Chrizoberilas sustiprina savivertę, didna strateginio planavimo gebėjimus bei gebėjimus matyti visas situacijos aplinkybes. Taip pat šis akmuo padeda atleisti neteisybę, susitaikyti su praradimais.

Aleksandritas

Palaiko pusiausvyrą tarp emocinių ir psichinių žmogaus asmenybės aspektų, stiprina žmogaus gebėjimą patirti džiaugsmą, neleidžia karščiuotis.  Aleksandritas išlaisvina kūrybiškumą, gerina vizualinius gebėjimus. Stiprina asmeninį magnetizmą, žavesį bei ugdo stiprią valią. Galima nešioti tik poroje, nes nešiojamas vienas akmuo gali išskirti poras.

Poveikis kūnui:
Katės akis (cimofanas)

Gerina regėjimą, mažina galvos ir veido skausmus.

Chrizoberilas

Akcentuoja ligos esmę bei priežastį, apdeda žmogui pasirūpinti savimi, balansuoja adreanliną ir cholesterolį, stiprina krūtinę ir kepenis.

Aleksandritas

Dvispalviškumas siejamas su žmogaus arterinio ir veninio kraujo spalvomis. Tai lemia jo gydamasis savybes – gydo širdies ir kraujagyslių sistemos ligas, stiprina kraujagysles, valo kraują. Rekomenduojamas nervų sistemai, kasai, blužniai ir leukemijai gydyti. Detoksikuoja organizmą.

 

 

Papuošalai:  
comments: