KTMC

Granatas

Galerija:
PHP GD image processing library is not installed (http://www.php.net/gd)
Akmens aprašymas:

Granatai – labai didelė mineralų – neosilikatų grupė. Pavadinimas „granatas“ kilęs iš lotyniško žodžio „granatus“ – grūdas.

Granatai dažniausiai būna įvairių raudonų atspalvių, tačiau gali būti visų spalvų – žalios, geltonos, juodos, bespalviai. Rečiausi – mėlynos spalvos granatai, pirmasyk išgauti tik paskutiniame XX a. dešimtmetyje Madagaskare, piropo ir spesartino mišinys. Granatų atmainų yra labai daug, išskiriamos šešios pagrindinės, kurios dar tarpusavyje grupuojamos taip:


I. Piralspitai: Piropai - Almandinai – Spesartinai
II. Ugranditai: Uvarovitai – Grosuliarai – Andraditai

Raudonasis granatas (piropas)

Kietumas pagal Moso skalę: 7 – 7.5.  Nuo skaisčiai raudonos iki raudonai juodos spalvos.

Almanditas
Jo spalva gali būti nuo sodriai raudonoas iki violetinio atspalvio ar net juodos. Gražiausias raudonas akmuo po rubino.
Madarininis spesartinas
Ši granato atmaina yra gryna spesartino forma iš Namibijos. Oranžinių atspalvių. Juvelyrinės kokybės pasitaiko gana retai, tai retas ir vertingas akmo.
Uvarovitas
Ypatingai retas. Žalios spalvos. Atrastas 1832 m ir pavadintas rusų grafo ir mineralų kolekcionieriaus Sergėjaus Uvarovo garbei.
Grosuliaro hesonitas (cinamono granatas)
Dėl savo rudo atspalvio oranžinės ar rudo atspalvio geltonos spalvos hesonitas Afrikoje vadinamas cinamono akmeniu. Svarbiausios radimvietės – Šri Lankoje., taip pat randamas Madagaskare, Brazilijoje, Rusijoje, JAV.
Hidrogrosuliaras
Ši granato atmaina yra išskirtinės granatų žalumo spalvos. Toks pusskaidris ar matinis akmuo paprastai turi juodų magnetite intarpų, dėl to atrodo šlakuotas. Dėl savo panašumo į žaliajį nefritą dar vadinamas Transvalio nefritui ar granatiniu nefritu. Svarbiausios radimvietės – Afrikoje, Kanadoje, JAV, Kinijoje, Birmoje. Dar Rusijoje, Vokietijoje, Vengrijoje.
Grosuliaro tsavoritas
Tai vaiskus žalios laimo ar smaragdo spalvos grosuliaro atmaina. Tsavoritas pirmą kartą buvo išgautas Kenijoje 1968m., po to jo rasta ir Tanzanijoje. Iš jo kristalo tegalima išgauti ne didesnius nei 2 karatų akmenėlius.
Demantoidas (Andraditas)
Tai ryškiai žalias, skaidrus, rečiausias ir vertingiausias granatų klasėje. Atrastas XIX a. Rusijoje.

 

Rakiniai žodžiai: Pasitikėjimas, gyvybingumas, meilė, sėkmė, verslas, stiprybė, išgijimas, atsidavimas, apsauga

Zodiako zenklas:

Granatai yra susiję su Marsu; tai tradicinis sausio mėnesio akmuo. Labiausiai tinka Skorpionams, Ožiaragiams ir Avinams.

Kristalo forma: Kubinė
Akmens spalva: Žalia, oranžinė, raudona
Radimvietės: Čekijoje, JAV, Pietų Afrikoje, Brazilijoje, Škotijoje, Tanzanijoje, Rusijoje
Ezoterinės savybės:
Raudonasis granatas (piropas)
Manoma, kad tai gydantis, apsaugantis, bei simbolizuojantis aistrą ir ištikimybę, lojalumą versle akmuo. Tinka aistringiems ir aktyviems žmonėms, kurie negaili jėgų tikslui pasiekti. Granatas taip pat vadinamas gyvybės ir energijos akmeniu, kuris padeda atgauti jėgas, aistrą, įkvepia trokšti bei suteikia jėgų įgyvendinti troškimus. Stiprina norą gyventi, sušildantis ir apvalantis akmuo. Nušviečiantis kelia, dvasine prasme, padedantis surasti kryptį. Yra senoviška tradicija, kad draugai apsikeičia granatais, norėdami parodyti savo prisirišimą bei draugystę.
Akmuo jungia Ugnies ir Žemės pradus ir slepia milžinišką energiją. Sakoma, kad granatas suteikia šeimininkui galią valdyti kitus. Tai taip pat ir „keliautojų akmuo“, nes jis apsaugo nuo nelaimių kelyje.
Almanditas

Veiklumo, kūrybingumo, pergalingos asmenybės simbolis.

Madarininis spesartinas

Skatina norą padėti kitam, išlaisvina iš iliuzijų ir košmarų, stiprina širdį, tvarko seksualines problemas, padeda linkusiems į depresijas.

Uvarovitas

Sužadina individualumą, sugebėjimą žavėtis.

Grosuliaro hesonitas (cinamono granatas)
Geriausias Avinui, tinka visiems ženklams. Susijęs su šešėlių planeta - Rahu. Derinamas su auksu, sidabru arba geležimi, rekomenduojamas kuo aukštesnės kokybės, be intarpų. Hesonitas neturėtų būti nešiojamas kartu su perlais, rubinu, raudonuoju koralu, saulės bei mėnulio akmenimis. Mokytojams, mokslo darbuotojams geriausias medaus spalvos akmuo; kariams, valdytojams, administratoriams – raudonai oranžinis. Darbininkams, artistams, žemės ūkio darbuotojams – geltonas.
Padeda nugalėti tamsiąsias Rahu aistras - tinginystę, abejingumą, aroganciją. Neša gyvenimo džiaugsmą, sėkmę, materialinį klestėjimą, padėtį visuomenėje, pagarbą bei sėkmę palikuonims. Skatina netikėtus pokyčius. Apsaugos akmuo - saugo nuo išorės pavojų bei priešiškų dvasinių jėgų. Labai stiprus raminantis akmuo: ramina nervus, nugali depresiją. Suteikia aštrumo protui ir aiškumo mintims. Padeda nugalėti įkyrias mintis.
Hidrogrosuliaras
Geriausias Vandeniui, Ožiaragiui.
Siejamas su laumėmis, fėjomis, kitomis mistinėmis būtybėmis. Taikos, romumo, ramybės bei tyrų minčių nešėjas, tinka meditacijoms. Vienas iš materialinio klestėjimo akmenų. Stiprina ilgalaikius dalykinius santykius. Didina proto aštrumą ir kūrybingumą. Suteikia stabilumo krizėms įveikti.
Demantoidas (Andraditas)

Simbolizuoja įkvėpimą, įžvalgą

 

Poveikis kūnui:
Raudonasis granatas (piropas)
Padeda nuo odos uždegimų bei reguliuoja kraujospūdį, šalina depresiją. Valo kraują, padeda apsinuodijus. Tinka gydant kraujo užkrėtimą, inkstų ligas, plaučių uždegimus. Gerina kraujotaką, širdies darbą, potenciją. Padeda nuo odos uždegimų, išbėrimų, ypač veido, krūtinės srityse. Kaip sušildantis akmuo padeda nuo sąnarių bei raumenų skausmų, artrito. Mažina karščiavimą, reguliuoja hormonus ir antikūnius. Padeda nugalėti depresiją, letargą, košmarus.
Uvarovitas

Detoksikuoja, kovoja su infekcijomis, žemina temperatūrą.

Grosuliaro hesonitas (cinamono granatas)

Hesonitas skaistina odą, gerina potenciją. Nugali nemigą, seksualinį šaltumą, karščiavimą, padidėjusį rūgštingumą.

Hidrogrosuliaras

Stiprina bendrą sveikatą, atpalaiduoja, mažina nuovargį. Valo inkstus, detoksikuoja, padeda nuo reumatų, artritų, raumenų skausmų.

Demantoidas (Andraditas)

Sužadina kepenų veiklą, priešuždegiminis.

 

comments: